Tisztelt Balczer úr!
Azt azért túlzásnak tartom, hogy az egészségem veszélyben lenne. Előkerestem a munkaköri leírásomat, csatolom. Munkaszerződést nem találtam, csak egy módosítást, amit Z................-be helyezésem után kötöttünk. A munkaköröm ........................., ami gyakorlatilag nagyrészt egy számítógép előtt végzett munkát jelent. Nyújtott nappalos beosztásban dolgozok 6 órától 18 óráig. Budai útról járok be (ez D................... mellett van), az utazással töltött idő egy irányba kb. másfél óra. A kollektív szerződésnek a kifüggesztett példánya konkrétan nem szabályozza a munkaidő beosztását, csupán így határozza meg: "nyújtott állandó nappalos, (A-B) műszakos munkarend".
Üdvözlettel:
Tisztelt .......................!
Áttekintettem az ön által elmondottak alapján ismételten a Kollektív Szerződést. Ennek 34§ f) pontja, valamint a 25§ 4. b) pontja szerint az állandó nyújtott nappalos munkarendben foglalkoztatottak esetén a munkaidőt jogszerűen oszthatják be az által elmondottaknak megfelelően.
A javaslatom az, hogy kezdeményezze, hogy más munkarendben foglalkoztassák. Véleményem szerint az állandó nappalos munkarend kérése lehetséges lenne, arra hivatkozással, hogy pl.
- a munkaidő beosztása eredményeképpen a munkára képes állapotának megőrzése egyre nehezebb kihívást jelent, különös tekintettel arra, hogy
- közeli hozzátartozóját kénytelen ápolni, (
- olyan körülmény állt be a személyes és családi körülményeiben, hogy a továbbiakban aránytalan terhet jelentene a jelenlegi beosztás alkalmazása.
Természetesen, a fenti hivatkozások közül kizárólag az alkalmazható, aminek a ténybeli alapja fennáll.
Kérdés az is, hogy a helyi függelék engedi –ez állandó nappalos munkarend alkalmazását az ön munkakörében, illetve hogy nem tiltja –e azt.